Rezultatele concursului

Clasa a 4-a

Nr. crt. Numele și prenumele Clasa Școala de proveniență Profesor la clasă S1 S2 S3 S4 Total PREMIU
1 Dumitru  Florin  Antonio IV Liceul  Tehnologic ”Liviu Rebreanu” Maieru Pirlea Lucretia 6,5 7 7 6,5 27 I
2 Dunca  Ariana Larisa IV Liceul  Tehnologic ”Liviu Rebreanu” Maieru Pirlea Lucretia 7 7 6 6,5 26,5 II
3 Bontaș  Eva  Maria IV Liceul  Tehnologic ”Liviu Rebreanu” Maieru Pirlea Lucretia 6,5 7 4 7 24,5 III
4 Candale Andreea Maria IV Liceul Tehnologic ”Liviu Rebreanu” Maieru Pirlea Lucretia 6,5 7 4 6,5 24 M
5 Sasu  Amalia IV Liceul  Tehnologic ”Florian Porcius” Rodna Partene Cornelia 7 7 2 7 23 M
6 Jugan Gheorghe IV Liceul Tehnologic Telciu Rebrişorean  Liliana 4 7 5 4,5 20,5 M
7 Răcășan  Maria IV Liceul Tehnologic ”Florian Porcius” Rodna Partene Cornelia 7 7 6 0,5 20,5 M
8 Lacatîş Adrian IV Liceul Tehnologic Telciu Rebrişorean  Liliana 5,5 7 5 1,5 19 M
9 Dumitrean Iulian IV Liceul ”Radu Petrescu”, Prundu-Bîrgăului Lazăr Angela 4 7 5 1 17 M
10 Epure Laurențiu Ciprian IV Școala Gimnazială Dumitra Fodorca Lăcrămioara 6 4 5 2 17 M
11 Partene Karla IV Liceul Tehnologic ”Florian Porcius” Rodna Partene Cornelia 6 7 0 3 16 M
12 Purcil Ryana IV Liceul ”Radu Petrescu”, Prundu-Bîrgăului Muste Doina 5,5 7 1,5 2 16 M
13 Pop Sefora Maria IV Școala Gimnazială Cociu Muresan Gabriela 6,5 7 0 2 15,5 M
14 Carbune Aurel Grigore IV Liceul Tehnologic ”Liviu Rebreanu” Maieru Bindea Rodovica 4 7 3 1 15 M
15 Munteanu Raluca IV Liceul Tehnic ”Florian Porcius” Rodna Partene Cornelia 6 7 2 0 15 M

 

Clasa a 5-a

Nr.crt. Numele și prenumele Clasa Școala de proveniență Profesor la clasă Profesor la excelență S1 S2 S3 S4 Total PREMIU
1 Forai M. Andreea Ioana V Școala Profesională Târlișua Pop Alexandru Ioan 7 7 6,5 7 27,5 I
2 Pop A. Horațiu V Școala Profesională Târlișua Pop Alexandru Ioan 6 7 6,5 7 26,5 II
3 Bâcâin E.G. Octavian – Tiberiu V Liceul Teoretic ”Constantin Romanu Vivu” Teaca Bunea – Domșa Dorin – Ștefan  Chilom Iuliana  Ioja Ioan 5,5 7 6,5 7 26 III
4 Stupinean V.G. Amalia Maria V Liceul Teoretic ”Constantin Romanu Vivu” Teaca Bunea – Domșa Dorin – Ștefan 3 7 7 7 24 M
5 Lorințiu D. Marius V Liceul Tehnologic „Liviu Rebreanu” Maieru Berende Monica Bosancu Adrian 4,5 7 6,5 6 24 M
6 Costinaș Rareș V Liceul Tehnologic Feldru Varvari Varvara Solovăstru Vasile 2 7 6,5 6 21,5 M
7 Partene V. Natalia Cristina V Liceul Tehnologic „Liviu Rebreanu” Maieru Cotul Adela Bosancu Adrian 1 7 6,5 7 21,5 M
8 Stretea V. Valer Lenuț V Școala Gimnazială ”Dariu Pop” Măgura Ilvei Andronesi Cristina Bosancu Adrian 0 7 6,5 7 20,5 M
9 Vlașin Tudor Fabian V Liceul Tehnologic Telciu Scuturici Silviu Solovăstru Vasile 3 6,5 6,5 5 21 M
10 Brânză Marius V Liceul Tehnologic Feldru Varvari Varvara 3 3 6,5 7 19,5 M
11 Lorințiu V. Alexandru V Liceul Tehnologic „Liviu Rebreanu” Maieru Berende Monica 0 7 6,5 6 19,5 M
12 Tomoroga V. Valentina Andreea V Liceul „Radu Petrescu” Prundu Bîrgăului Krestel Ana Maria 0,5 6,5 6,5 6 19,5 M

 

Clasa a 6-a

1 Andres  Florina VI Școala Gimnazială ”Tiberiu Morariu” Salva Moldovan Floare Roman Cerasela 5 7 7 2 21 I
2 Rus David Ciprian VI Școala Gimnazială Romuli Dancs Mădălina Roman Cerasela 6 2 7 2 17 II
3 Moldovan Alexandru* VI Școala Gimnazială Nr. 1 Lunca Ilvei Șoldănescu Paul 6 3 4 2 15 PS
4 Maftei Camelia* VI Școala Gimnazială Nr. 1 Lunca Ilvei Șoldănescu Paul 5 2 1 2 10 PS
5 Crețiu I. Bianca VI Liceul Tehnologic „Liviu Rebreanu” Maieru Berende Monica Bosancu Adrian 4 2 0,5 3 9,5 III
6 Bîgiu E. Izabela Antonia VI Școala Gimnazială nr. 1 Leșu Todica Ioan 3 1 3 2 9 M

 

Clasa a 7-a

Nr. crt. Numele și prenumele Clasa Școala de proveniență Profesor la clasă Profesor la excelență S1 S2 S3 S4 Total PREMIU
1 Martiţa I. Rareş VII Școala Gimnazială ”Demian Nechiti ” Ilva Mică Pop Maria Șoldănescu Paul /Grapini Silviu 7 7 7 7 28 I
2 Hurdea C. Rares Emil Calin VII Școala Gimnazială Dumitra Steopoaie Ancuta Emilia Rusu Claudia 6 7 7 6 26 II
3 Pupeză Ciprian Andrei VII Liceul Tehnologic Telciu Scuturici Silviu Moldovan Floare 0,5 7 6 7 20,5 III
4 Silaș C. Eliza Cristina VII Liceul Tehnologic „Liviu Rebreanu” Maieru Cotul Adela 1 7 3 6 17 M
5 Tomi I. Lucian Iacob VII Școala Gimnazială ”Dariu Pop” Măgura Ilvei Urs Daniela 1 7 4 3 15 M
6 Marișca Giorgiana Raluca VII Școala Gimnazială Nr.2 Bistrița-Bârgăului Pop Palaguta 0 7 3 3 13 M
7 Ganea Vasile Andrei VII Liceul Tehnologic Telciu Scuturici Silviu Moldovan Floare 0 7 4 1 12 M

 

Clasa a 8-a

Numele și prenumele Clasa Școala de proveniență Profesor la clasă Profesor la excelență S1 S2 S3 S4 Total PREMIU
Bindiu A.  Alexandru Viorel VIII Liceul Tehnologic „Liviu Rebreanu” Maieru Cotul Adela 7 7 7 7 28 I
Timiș O. Diana VIII Școala Gimnazială Nr. 1 Lunca Ilvei Șoldănescu Paul Șoldănescu Paul/ Grapini Silviu 7 7 7 7 28 I
Oul C. Gabriel-Alin VIII Școala Gimnazială Nr. 1 Lunca Ilvei Șoldănescu Paul Șoldănescu Paul/ Grapini Silviu 7 7 7 7 28 I
Debrețeni F. Daria  Maria VIII Liceul Tehnologic „Florian Porcius” Rodna Sîngeorzan Iacob Șoldănescu Paul/ Grapini Silviu 7 7 7 6 27 II
Marc Bogdan VIII Școala Gimnazială ”Gavril Istrate” Nepos Pop Măriuca Scuturici Silviu 7 7 6,5 6,5 27 II
Căluș Lucreția Florina VIII Școala Ginmazială ”Vasile Scurtu” Parva Gheorghe Cornelia 7 5 6 4,5 22,5 III
Ureche D. Ioana VIII Școala Gimnazială Nr. 1 Lunca Ilvei Șoldănescu Paul 7 5,5 5 5 22,5 III
Moișan T. Maria VIII Liceul „Radu Petrescu” Prundu Bîrgăului Moișan Corina 7 4,5 6,5 4 22 M

La etapa națională participă câte un elev de la fiecare nivel de clasă (elevii clasați pe locul I), cu condiția ca punctajul obținut la etapa județeană să fie de cel puțin 50% din punctajul maxim care se poate acorda lucrării.

 

 

Felicitări tuturor!

 

2020-03-08T19:29:31+00:00

Informații de contact

Str. Grănicerilor nr. 238, 427125 Lunca Ilvei, Jud. Bistriţa-Năsăud

Phone: 0263 378 229

Fax: 0263 378 229

Web: Școala Lunca Ilvei

Articole recente